Wings for Life World Run 2016

wings for life

wings for life

Wings for Life

8 Mayıs saat 14:00 de dünya genelinde 33 ülkede (34 ayrı noktada) aynı anda gerçekleşecek olan bir koşu yarışı etkinliği. Etkinliğe ülkemizde İzmir ev sahipliği yapıyor olacak. Bu yıl üçüncü kez düzenlenecek olan bu etkinliği diğer koşu / yarış / maratonlardan ayıran en büyük özellik ise bir bitiş çizgisi olmaması ! Koşu başladıktan 30dk sonra başlangıç noktasından “yakalama aracı”
çıkış yapıyor. Araca yakalanan yarışmacı organizasyon tarafından sunulan servis hizmeti ile başlangıç noktasına geri götürülüyor. Böylece yarışın belirli bir bitiş noktası olmamış oluyor. Hareket halinde bir bitiş çizgisi mevcut  Yakalama aracından en uzun süre kaçan yarışmacı ise yarışı kazanmış sayılıyor.

 

YAKALAMA ARACINDAN KAÇABİLMEK İÇİN HIZINI HESAPLA;

Hedefini hesaplamak için tıkla

 

ETKİNLİĞE KAYIT OLMA;

Kayıt olmak için tıkla

 

VAKFIN HEDEFİ& AMACI;

Wings for Life Vakfı’nın tek bir hedefi var: Omurilik zedelenmeleri için tedavi yöntemleri geliştirebilmek. Toplanan Bağışın %100’ü Omurilik Araştırmalarına aktarılıyor.Wings for Life World Run’a katılan herkes koşamayanlar için koşuyor.

İster amatör ister profesyonel olsun, fark etmiyor, koşucular ve tekerlekli sandalyeliler yan yana yarışıyor, onları takip eden Yakalama Aracı’na yakalanmamaya çalışıyorlar.

 

ETKİNLİĞE SELFIE RUN UYGULAMASI İLE FARKLI BİR LOKASYONDAN KATILMA;

Selfie Run uygulaması, iOS ve Android’de mevcut. Bu uygulama sayesinde dünyanın neresinde olursanız olun, Wings for Life World Run’ın global başlangıç saatinde (8 Mayıs 14:00) yarışa katılabilirsiniz. Tabii ki sanal Yakalama Aracı da aynı yarışta olduğu gibi peşinizde olacak 🙂 WFL sitesinde bu uygulama ile koşulacak uygun mekanlar olarak Manisa / Spil Dağı – İstanbul / Belgrad Ormanı – Niğde-Kayseri / Demirkazık Dağı – Rize / Kaçkar Dağı – Muğla-Antalya / Likya Yolu örnek gösterilmiş.

 

ETKİNLİĞİ CANLI İZLEME;

Koşuyu 8 Mayıs’ta 13:00’ten itibaren Red Bull TV‘den canlı takip edebilirsiniz ya da ücretsiz  uygulamaları indirip uygulama üzerinden de yarışı izlemek mümkün. Red Bull TV uygulaması App Store‘dan, Google Play‘den ve Microsoft Store‘dan indirilebilir.

 

ETKİNLİĞE DESTEK VEREN ÜNLÜ İSİMLER;

Kenan SİPAHİ

Ahmet ARSLAN

İnanç KOÇ

Lindsey VONN

Semra ÇETİNKAYA

David COULTHARD

Şahika ERCÜMEN

Yonca TOKBAŞ

Colin JACKSON

Daniel RICCIARDO

Pınar KARŞIYAKA

Ayşe TOLGA

Max VERSTAPPEN

Carlos SAINZ

Dario SARIC

Naz Aydemir AKYOL

Yağız AVCI

 

2016 SONUÇLARI

Wings for Life World Run da şampiyon belli oldu. Yakalama aracı Giorgio Calcaterra yı 88,44 cü Kilometre de yakaladı. İnanılmaz !!!

Ülkemizden Murat KAYA ise Niagara Falls gibi zorlu bir etapta yakalama aracından tam 59.59 Kilometre kaçmayı başararak ülke sıralamasında Türkiye birincisi oldu. Genel klasmanda ise 47. oldu. Wings for Life World Run a neredeyse 100.000 kişinin katıldığını düşünürsek çok büyük bir başarı !!! Tebrikler Murat KAYA..

2016 Wings for Life için sonuçlar açıklandı. Genel sıralamayı görmek için tıklayın. (Wings for Life Official Results)

 

KAYNAK

http://www.wingsforlifeworldrun.com/tr/tr/

http://www.redbull.com/tr/tr/stories/1331790339825/wings-for-life-world-run-izmir-bilinmesi-gerekenler

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: